Paloku i pergjigjet Rames: “Kazani i vertete” ka shperthyer

0
920

Përmes një statusi në Facebok, deputeti i PD, Edi Paloka thotë se ‘kazani i vërtetë’ ka shpërthyer duke iu referuar deklaratave të kryeministrit që e cilëson median si ‘kazan’. Paloka shprehet se Edi Rama përzien me lugën e tij të madhe tre ingredientë; krimin, qeverinë dhe oligarkinë.

 

 

Statusi i Edi Palokës:
“KAZANI” po rritet cdo dite e me shume; nga opozita , mediat e pa blera, gazetaret italiane e prokuroret “tropojane” duket se ne “kazan” po hyjne cdo dite media te huaja ;gjermane, zvicerane, franceze , amerikane ; po dhe institucionet dhe organizmat me prestigjoze nderkombetare si Departamenti i Shtetit, Keshilli i Evropes, FMN, BB, TI, Indeksi i Baselit…
Zullumi eshte trashur aq shume sa po e shohin dhe ata qe nuk kane dashur te shohin deri me sot.
Kazani i vertete ka shperthyer. Kazani ku prej 4 vitesh Rama perzjen me lugen e tij te madhe tre ingrediente; krimin, qeverine dhe oligarkine.
Dje me buxhetin e shtetit Rama mendoi se i vuri kapak kazanit , po llumi qe ka gatuar tanime i ka kaluar anet e kazanit te tij, po derdhet e po qelb dynjane…
E thashe dhe dje ne mbyllje te fjales time ne Parlament, per ata qe nuk jane perzjere ende ne kete llum por mund te joshen nga fitimi i parave te paligjshme nepermjet “projektit 1 miliard”; Shqiperia e ka nje ligj antimafia , qe sot nuk vepron por neser do veproj . Kjo e neserme duket se po vjen shpejte.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here