ALARMI: TRAFIKANTËT E FEMRAVE SHQIPTARE NËPËR BOTË SOT JANË DEPUTETË

0
933

 

Deputetja e PD, Albana Vokshi ka ngritur shqetësimin se numri i femrave të trafikuara jashtë vendit është rritur dhe është më i lartë se çdo vend tjetër.

Ajo ngre alarmin se trafikatët e tyre janë bërë deputetë. Po ashtu, deputetja Vokshi tha se 360 mijë fëmijë në Shqipëri jetojnë në varfëri ekstreme.“Sipas Bankes Boterore, jane rreth 360 mije femije ne Shqiperi qe jetojne ne varferi ekstreme.

Sipas EUROSTAT 26 mije femije jane larguar keto dy vitet e fundit nga Shqiperia.

Sipas BBC ëorld service, Numri i vajzave te trafikuara nga Shqiperia eshte me i madh se nga cdo vend tjeter. Numri i vajzave shqiptare te trafikuara cdo vit eshte sa ai i nje qyteti te mesem me te gjithe rrethinat. Por ky problem kurre nuk u ngrit ne parlament pasi trafikantet e qenieve njerore ishin bere deputete….

Sot, politika duhet t’i kerkoje falje femijeve qe nuk bene aq sa duhet qe pjesa me e madhe e tyre te benin nje jete te mire”, shkruan Vokshi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here