Monday, June 17, 2024
HomeAktualitetTë enjten s’ka Kuvend, zbulohet çfarë do ndodhë me kreun e KQZ-së,...

Të enjten s’ka Kuvend, zbulohet çfarë do ndodhë me kreun e KQZ-së, Klement Zguri më 30 nëntor

-

Këtë të enjte Kuvendi i Republikës së Shqipërisë nuk do të mblidhet ashtu si zakonisht. Burime të News 24 dhe BalkanWeb bëjnë me dije se Kuvendi do të mblidhet më 30 nëntor ku do të zhvillohet edhe seanca e parë për buxhetin nen për nen.

Sakaq të njëjtat burime saktësojnë se më 30 nëntor pritet të mblidhet Konferenca e Kryetarëve për shkarkimin e Klement Zgurit si anëtar i KQZ-së për shkeljen e kodit zgjedhor dhe ligjit të dekriminalizimit.

Sipas të njëjtave burime më 30 nëntor do të shpallet vakanca për kryetar të KQZ dhe do të hapet gara per kryetarin e ri

Pritet që konferencës t’i propozohet si pikë për rend dite të seancës së 30 nëntorit, pikërisht propozimi për shkarkimin e Klement Zgurit.
vijon

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts