Monday, June 17, 2024
Home Kronika Prostitucioni, dalin para gjykatës Tata me 4 vajzat që shfrytëzonte 

Prostitucioni, dalin para gjykatës Tata me 4 vajzat që shfrytëzonte 

0
1903

Gjashtë të arrestuarit në kuadër të operacionit “Balerina” në Shkodër kanë dalë këtë paradite për masë sigurie para gjykatës.

Rinard (Federik) Tata, Kastriot Musa dhe 4 vajza u arrestuan në flagrancë në lokalin e Tatës për veprën penale të shfrytëzimit dhe ushtrimit të prostitucionit.

Krahas arrestimeve, policia sekuestroi ambient 3-katësh, në pronësi të Rinard Tatës, një armë zjarri pistoletë, një laptop, tre telefona dhe sasi te konsiderueshme parash.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here