Thursday, June 20, 2024
Home Kronika “Të rinjtë shqiptarë konsumojnë 2.3 miliardë dollarë kokainë”

“Të rinjtë shqiptarë konsumojnë 2.3 miliardë dollarë kokainë”

0
1279

Ish-zv/ministri i Financave, Florion Mima i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, thotë se të rinjtë shqiptar konsumojnë 2.3 miliardë dollarë kokainë.

Mima: Ka dhe një dyshe tjetër, vetëm me një drogë tjetër që është kokaina. Kombet e Bashkuara thonë që 2.5% e popullsisë shqiptare është dipendente, numri 1 në botë. Janë gati 80 mijë të rinj që nëse konsumojnë gjysmë grami në ditë, xhiro totale e mafies vetëm për këtë lloj droge është 2-2.3 miliardë.

Zheji: 50 dollarë gjysmë grami.

Mima: Medalje në gjoksin e tyre. Brenda një viti, Shqipëria ka dalë e para.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here