Berisha: Vendimi historik i qeverise se Republikes se Kosoves shpalli 28 nentorin si diten e shqiptareve

0
1333

 Ish-kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për ditën e 28 nëntorit. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Berisha shkuan se “Qeveria e Kosovës, në një akt historik shpalli ditën e 28 nentorit, festë kombëtare, si ditën e shqiptarëve”.

POSTIMI I PLOTE
Vendim historik i qeverise se Republikes se Kosoves!

 

Te dashur miq, kryeministri Haradinaj njofton se Qeveria e Kosoves, ne nje akt historik shpalli diten e 28 nentorit, feste kombetare, si diten e shqiptareve. Ky eshte nje vleresim i merituar i 28 nentorit si kryedita e te gjitha diteve te tjera historike ne lirine e kombit shqiptar.

Por ky vendim eshte gjithashtu nje nderim dhe mirenjohje e madhe per ata dhjetra e qindra mijra shqiptare te Kosoves, Maqedonise, Malit te Zi, te cilet me sakrificat, luftrat, gjakun e derdhur ne kryengritjet e tyre te medha, bene te mundur Pavaresine e Shqiperise! sb

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here