Monday, June 24, 2024
Home Politikë Shqiptarët pritje të ngrohtë Presidentit Meta në Medvegjë

Shqiptarët pritje të ngrohtë Presidentit Meta në Medvegjë

0
880

 

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka nisur sot një vizitë në Luginën e Preshevës, ku është pritur nga dhjetëra shqiptarë atje.

Në pikën kufitare Muitvodë, Presidenti Meta u prit nga kryetari i trupës koordinuese për Preshevën, Bujanocin dhe Medvegjën si dhe nga Kryetari i komunës së Medvegjës, Nebojsha Arsic

Presidenti Meta: Sot është një ditë shumë e bukur për mua. Kënaqësi që erdha në Medvegjë.

Vizita e presidentit Meta në Medveshë ka ngjallur interes të madh edhe të mediave serbe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here