Taulant Xhaka uron i pari pavaresine e vendit tone: “GËZUAR DITËN E FLAMURIT . Gjithmonë kuqezi.”

0
1633

Taulant Xhaka, futbollisti i kombëtares shqiptare, nëpërmjet rrjeteve sociale ka uruar ndër të parët pavarësinë e vendit tonë. Me rastin e festave të 28-29 nëntorit, futbollisti grintoz dhe energjik që aktivizohet me Basel në Zvicër ka shkruar:

 

 

“Ju Uroj nga zemra të gjithë Shqipëtarëve kudo që ndodheni, anembanë botës , GËZUAR DITËN E FLAMURIT . Gjithmonë kuqezi.”

taulant xhaka

Kujtojmë që në mendjen e tifozëve shqiptarë ka mbetur i ngulitur momenti kur Taulanti mbrojti flamurin kuqezi në Beograd në ndeshjen e ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë.

xhaka

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here