Burg per 3 skafistet ne Greqi, ja deshmia e shqiptarit…

0
954

Gjykata e Pireut ka dhënë masën e sigurisë për 3 nga 11 të arrestuarit nga operacioni anti-drogë në Greqi,
Gjykata ka lënë masën e sigurisë ‘Burg pa afat’ per 3 nga trafikantet, mes të cilëve nje italian dhe dy shqiptare. Sipas Prokurorisë së Pierut, italiani ishte organizator, por ai nuk ka pranuar akuzën.
“Kisha marrëveshje thjesht për drejtimin e skafeve Skipper nga Greqia ne Itali”- ka thënë italiani.
Një nga shqiptaret ka thënë se nuk kishte lidhje me drogën. “Me thane qe eja te shkarkosh disa gjera nga nje skaf, nuk kam lidhje me drogën”- ka thënë ai.
Nesër do te merret masa për një italian dhe dy shqiptare te tjerë dhe te premten për pjesën e mbetur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here