Deputetet Socialist te Shkodres braktisin 29 Nentorin !

0
836

Ne Shkoder sot u perkujtua dita e Çlirimit te vendit. Si cdo vit, homazhet u zhvilluan prane Varrezave te Deshmoreve ku moren  pjese Veteranët e Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare Shqiptare, qytetare si dhe perfaqesues e drejtues te Levizjes Socialiste per Integrim si dhe disa nga ana e partise Socialiste

Ajo qe ra ne sy gjate ceremonise se organizuar ishte mungesa e deputeteve socialist. Pavaresisht se ne Shkoder, PS ka nxjerre 4 deputete as Ditmir Bushati, as Paulin Sterkaj, as zevendeskryeministrja  Senida Mesi dhe as Luan Harusha nuk moren pjese duke braktisur ceremonine. Sic duket, deputetet e majte, nuk kishin kohe per te nderuar vepren e deshmoreve te atdheut.

Sikur te mos mjaftonte kjo, asnje nga perfaqesuesit socialist nuk mbajti nje fjalim falenderimi apo urimi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here