Konferenca e Kryetareve, mandati i kryeprokurorit nuk përfshihet në kalendarin 3-javor

0
504

Po zhvillohet mbledhja e Konferencës së kryetarëve për të diskutuar programin e punës si dhe kalendarin 3 javor.

Në kalendarin 3-javor të punës, përfshihet nisma e mazhorancës për shkarkimin e kreut të KQZ, Klement Zguri i vendosur në krye të këtij institucioni si pjesë e marrëveshjes së 18 majit Rama-Basha.

Gjithashtu mësohet se në kalendarin 3-javor të punës së Konferencës së Kryetarëve nuk përfshihet përfundimi i mandatit të Adriatik Lallës dhe emërimi i një kryeprokurori të ri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here