Rama ‘injoron’ deputetët e PD: Gojën e keni me llum, i vetmi që lexon është Berisha

0
734

Kryeministri Edi Rama ka folur në Kuvend për pr/buxhetin e viti 2018 si dhe amendamentet e PD-së. Rama tha se me propozimet e PD rritet borxhi publik. Ai nuk nguroi të ironizojë edhe deputetët e PD, teksa u shpreh se ata nuk lexojnë përveç ish kryeministrit Rama.

“Gojën e keni me llum dhe nuk llogarisni llumin që i bëni Shqipërisë. Nuk jeni fare të gjykueshëm për faktin që ju nuk lexoni. I vetmi që lexon tek ju është Saliu, por e ka Saliu e bibliotekën pa inventar dhe i ngatërron ato që lexon. Ju vini këtu dhe flisni nga hëna. Nga hëna mund të flasë vetëm Halim Kosova”- tha Edi Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here