Wednesday, July 17, 2024
Home Aktualitet Plot 370 forca te armatosura te angazhuara ne operacione evakuimi

Plot 370 forca te armatosura te angazhuara ne operacione evakuimi

0
729

Deri ne orën 23:30 për ti ardhur në ndihmë banorëve të prekur nga reshjet e dendura të shiut janë angazhuar rreth 370 Forca të Armatosura, perfshire dhe 79 që janë të angazhuara në operacione.

Mjete dhe agregate  te angazhuara deri tani jane rreth 52.

Ne Valias nderhyrja e Forcave te Armatosura ndihmoi ne evakuimin e 23 banoreve, mes tyre dhe femije.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here