Arrestohen dy shtetas shqiptare ne Itali, kapen me bizhuteri te vjedhura me vlere…

0
1757

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane pasi gjatë një kontrolli në banesën e tyre janë gjetur bizhuteri të vjedhura.

Dy shqiptarët, 27 dhe 39 vjeç me banim në Firence kishin vjedhur bizhuteri të çmuara me vlerë totale prej 70,000 euro.

Karabinierët sekuestruan ora të shtrenjta, varëse e bizhuteri të tjera si dhe mjetet që përdornin për të hyrë në banesa. Emrat e të arrestuarve nuk bëhen të ditur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here