LAJM I FUNDIT/ Përmbytjet, ministrja Nikolla tregon shkollat ku pezullohet mësimi për 5 ditë

0
1073

Moti i keq dhe shirat e dendura të dy ditëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të vendit. Nisur nga kjo situata, Ministria e arsimti ka vendosur pezullimin e mësimit në disa shkolla, kryesisht në zonat e përmbytura.

Në një deklaratë për mediat, ministrja Nikolla tha se mësimi do të pezullohet për 5 ditë në 5shkolla në Vlorë, 2 në Kamëz, 3 në Dibër dhe 2 në Kukës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here