Romela Begaj kampione në shkëputje, Basha: Mbajti lart zemrat e shqiptarëve

0
747

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar lidhur me medaljen e artë që mori në SHBA peshëngritësja Romela Bega, duke siguruar kështu titullin kampione bote në shkëputje.

Basha shprehu mirënjohje për medalisten Begaj.

“Teksa ngriti shtangën e rëndë, Romela Begaj mbajti lart dhe zemrën e shpirtin e çdo shqiptari, duke na dhuruar një emocion qe na kishte munguar. Krenari e mirënjohje për medalisten e artë, kampionen Romela Begaj!”, citohet ne mesazhin e Bashës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here