Berisha: Përmbytet arkivi i Ministrisë së Kulturës, dokumentet thahen me tharëse flokësh

0
602

Ish- kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital, i cili thotë se arkivi i Ministrisë së Kulturës është përmbytur dhe dokumentet po thahen nga punonjësit me tharëse flokësh dhe hekur rrobash.

Statusi i Sali Berishës:
Ky eshte turp-shtet, narko-shtet!
Permbytet arkivi i Ministrise se Kultures.
Qytetari dixhital informon:
-eshte permbytur diten e premte arkivi i ministrise se kultures dhe punonjesit dhe ministria prej dy ditesh
-po thajne me tharese flokesh dhe hekur rrobash dokumentat
-Nuk i ka permbytur Vjosa apo Semani as dhe Osumi, por xhepi dhe zullumi! Turp-shtet, narko-shtet!
“Mirëmbrëma Doktor. Është permbytur Arkivi i Ministtise se Kultures që të premten.Te gjithë punonjësit e Ministrisë më në krye ministren kanë punuar me turne, të shtunë e të diel, me tharëse flokësh, hekur rrobash e mjete të tjera rrethanore për të tharë dokumentet.Dokumentet e përmbytura janë zhvendosur në sallë.Puna vazhdon dhe ju mbledhin celularët punonjësve dhe i mbikqyrin se mos e bëjnë publike. Me respekt”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here