Sunday, July 14, 2024
Home Politikë Integrimi, Rama dhe Ministrat takime me zyrtarë të Brukselit

Integrimi, Rama dhe Ministrat takime me zyrtarë të Brukselit

0
792

Kryeministri Edi Rama dhe disa nga Ministrat e kabinetit do të zhvillojnë takime me zyrtarët e Parlamenti Evropian në ditët në vijim.

Më 5 dhjetor, diplomatja e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini do të zhvilloje takim me kryeministrin Edi Rama në Bruksel.

Rama do të takohet gjithashtu edhe me presidentin e Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker.

Ndërkohë të hënën, Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati do të takohet në Bruksel me diplomatin e PE-së, Frans Timmermans.

Ndërsa të mërkurën, Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj do të takohet me diplomatin e PE-së, Dimitris Avramopulos në Bruksel.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here