Vasili: ”Shëndetësia falas, mashtrimi kriminal i kryeministrit mashtrues”

0
665

”Shëndetësia falas, mashtrimi kriminal i kryeministrit mashtrues” shkruan kreu i grupit parlamentar të LSI-së në një postim në facebook.

Ai e cilëson si mashtrimin më të pacipë që u është bërë shqiptarëve ndonjëherë. Madje me buxhetin për vitin 2018 shëndetësia jo vetëm që nuk është falas por është në ditët e saj më të këqija.

 “Mashtrimi me i pacipe qe shqiptareve ju eshte bere ndonjehere eshte shendetesia falas, qe premtoi me zhurme te madhe ky kryeminister.

Me padijen e tmerrshme, tashme te njohur te tij,kryeministri nuk la budallallek pa thene per shendetesine,pasi dihet qe kupton “shume” nga mjeksia.

Buxheti per 2018 kaloi dhe shendetesia dhe nuk eshte jo falas por eshte ne ditet e saj me te keqia.

Kryeministri genjeu rende qindra mijra shqiptare.

Duhet te iki ai sa me pare.

Shendeti i njerezve nuk kurohet me mashtrime, por me modesti dhe kokeulje dhe kur nuk kurohet shendeti ky eshte KRIM.

Në premtimin e PS-së që u fiksua edhe në programin e qeverisë 2013-2017 deklarohet reformë radikale. “Ne do të ofrojmë një mbulim universal për kujdesin shëndetësor për gjithë shqiptarët rezidentë ku asnjë individ të mos mbetet pa kujdes shëndetësor, sepse nuk disponon mjetet e nevojshme financiare. Kujdesi shëndetësor do të financohet nga taksimi i përgjithshëm”, shkruhet në këtë program

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here