Wednesday, May 31, 2023
Home Politikë Mandati i Prokurorit, Rama-Bashës: Mos prit të huajt, hajde të flasim shqip...

Mandati i Prokurorit, Rama-Bashës: Mos prit të huajt, hajde të flasim shqip për Shqipërinë

0
640

Kryeministri Edi Rama, ka ftuar sërish kreun e opozitës Lulzim Basha për të diskutuar për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm. Pas reagimit të SHBA dhe BE, shefi i qeverisë i thotë Bashës që mos presë që Kushtetutën ta lexojnë ndërkombëtarët.

“LB mos prit të ta lexojnë të huajt Kushtetutën e vendit po eja të flasim shqip për Shqipërinë, siç e kemi për detyrë nga ata që na zgjodhën”, shkruan Rama në FB.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here