8 dhjetor, perkujtohet levizja studentore, Nje grup nga FRPD Shkoder, i bashkohen aktivitetit ne Tirane

0
952

Nje grup te rinjesh nga forumi rinor i partise demokratike Shkoder, jane nisur drejt Titanes, per t’iu bashkuar aktivitetit kushtuar dites se rinise. Kryetari i FRPD, dega Shkoder, Arvit Bushati, thote, se te rinjte vijojne te kene te njejten deshire “Shqiperine si e gjithe Europa”

Nga Tirana perpara te rinjve nga e gjithe Shqiperia, ish-kryeministri Sali Berisha ka kujtuar momentet e tmerrit të viteve ’90 në Shqipëri, kur u ekzekutuan shumë të rinjtë, të cilët ishin ngritur në kërkim të lirisë. Në 27-vjetorin e “Ditës së Rinisë”, Berisha tha se 96 të rinj u ekzekutuan dhe trupat e shumë prej tyre zvarriteshin nëpër qytete të ndryshme për të tmerruar njerëzit.

Më tej, ish-kryeministri Berisha sulmoi kryeministrin Edi Rama, teksa tha se është i implikuar në trafikun e drogës dhe iu bëri thirrje të rinjve të ngrihen për të rrëzuar këtë qeveri dhe për ta hedhur në Lanë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here