Hidhen themelet e xhamisë se Draçinit, Sytari: Është amaneti i brezave qe nuk iu lëkund besimi tek zoti  

0
1145

Pas një viti, lagjja Draçin e qytetit te Shkodrës do te këtë xhaminë e re. Fillimi i punimeve u përurua nga Myftiu i Shkodrës, Imam Muhamed Sytari, i shoqëruar nga besimtare mysliman dhe Zyrtare te bashkisë Shkodër. Sytari tha se me këtë xhami, ne po realizojmë amanetin e te gjithë atyre qe brez pas brezi besuan tek Zoti,besim qe na e kane lënë te dëshmuar dhe ne gurët e varreve qe kane qene ne këtë vend ku sot hidhen themelet e kësaj xhamie:

Për ndërtimin e xhamisë se Draçinit do te kontribuoje financiarisht Kuvajti, ne bashkëpunim me fondacionin “Mirësia”,  ndaj nuk mungoi edhe ne këtë ceremoni përshëndetja Drejtori te  këtij fondacioni, Korab Faja

Kjo xhami do te përfundojë se ndërtuari pas një viti. Për këtë janë marre paraprakisht masat organizative, qe te mos këtë asnjë problem gjate punimeve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here