Wednesday, July 17, 2024
Home Aktualitet Nderohen 7 repartet e FA që u angazhuan në përballimin e përmbytjeve

Nderohen 7 repartet e FA që u angazhuan në përballimin e përmbytjeve

0
980

Janë nderuar sot 7 repartet e angazhuara në përballimin e situatës së krijuar nga moti i keq pak ditë më parë nga përmbytjet.

Në ceremoninë e nderimit ishin të pranishëm kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka.

Në fjalën e saj, ministrja Xhaçka tha se “Në asnjë rast nuk do të lejojmë që sakrifica e ushtrisë të përdoret për të mbuluar përgjegjësitë e të tjerëve dhe për këtë duhet tua bëjmë të qartë të gjithëve.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here