Panik në kopshtin e fëmijëve, shqiptari masakron me thikë partneren e tij në Austri

0
1290

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Linz të Austrisë, pasi një shqiptar ka shkaktuar panik në një kopësht fëmijësh.

35-vjeçari nga Kosova, me një pistoletë në dorë iu drejtuat kopshtit të fëmijëve pasi kërkonte parnteren e tij.

Mediat austriake raportojnë se, kosovari goditi me thikë partneren, nënë e dy fëmijëve, duke e plagosur rëndë.

Policia vendase tregon se pati edhe një të shtënë, por për fat të mirë pa dëme. Menjëherë pas ngjarjes së rëndë, 35-vjeçari mori makinën e partneres së tij duke u arratisur. Policia shkoi menjëherë në kopsht, në të cilin ndodheshin dhe vetë fëmijët e kosovarit.

Auoritetet janë ende në kërkim të kosovarit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here