FRPD reagon pas protestes se zhvilluar paradite kunder qeverise “Rama 2″…

0
938

 

Sot te rinjte shkodrane ashtu si paraardhesit tane 27 vite me pare me 8 dhjetor 1990 vendosen te ngrejne zerin dhe te protestojne kunder Edvin Rames dhe qeverise qe ai drejton si shkaktaret e vetem per gjendjen dhe situaten e patolerueshme qe po kalon vendi. Per shkak te politikave te kesaj qeverie per arsimin sot ka 6000 studente me pak ne auditoret e Universitetit te Shkodres. Zgjedhja e Kryeministrit Rama per te mbyllur syte dhe veshet duke mos lejuar pjesmarrjen e mbi 30 studenteve te ekselenceste Shkodres ne takimin e organizuar prej tij duke mbushur sallen me studente te sjelle nga Tirana nuk e shpeton Edvin Rameb nga pergjegjesia qe ka per shkaterrimin e sistemit arsimor Shqipetar. Sot ne protestuam per varferine ekstreme dhe papunesine me te cilen perballet rini Shqipetare ku si alternative e vetme i ofrohet punesimi ne plantacionet apo trafikun e droges. Ne sot protestuam kunder shtetit te kthyer ne nje organizate kriminale qe drejton kultivimin dhe trafikimin e droges. Ne sot protestuam kunder korrupsionit ekstrem kunder talljes dhe persekutimit qe qeveria i ben Shkodres. E gjithe kjo situate i ka cuar te rinjte ne humbjen e shpreses dhe largimin masiv te tyre nga Shqiperia si e vetmja alternative. Ne ishim sot ne shesh per ti thene Edvin Rames qe jane ai dhe banda qe ai drejton ata qe duhet te largohen. Ky vend i perket te rinjve dhe njerezve te ndershem

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here