Thursday, June 8, 2023
Home Politikë Ruçi informon kongresmenët amerikanë për reformën në drejtësi dhe vettingun

Ruçi informon kongresmenët amerikanë për reformën në drejtësi dhe vettingun

0
653

 

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi gjatë vizitës së tij në SHBA informoi kongresmenët për ecurinë e implementimit të Reformës në Drejtësi dhe procesin e vettingut.

Ruçi falenderoi SHBA për vëmendjen kushtuar rajonit të Ballkanit.

Kryeparlamentari  kërkoi prezencë më të lartë të kompanive amerikane në Shqipëri.

“Heqja e tatimit të dyfishtë Shqipëri-SHBA, i bën kompanitë amerikane më të interesuara për investime”, tha Ruçi.

Kryetari i Kuvendi,  Gramoz Ruçi, mori pjesë në forumin parlamentar për inteligjencën dhe sigurinë në Ëashington D.C.

Ai shoqërohej në forum nga Taulant Balla,  Mimi Kodheli,  Anastas Angjeli dhe Fatmir Mediu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here