Vasili i ben thirrje prokurorise permes nje vidjoje: Mos heshtni ndaj…

0
621

Përmes një statusi dhe një videoje të publikuar në Facebook, kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili thotë se kryeministri Edi Rama zhveshi policinë për vota, ndërsa sipas tij, heshtja e prokurorisë për këtë çështje është një faj i rëndë publik.

 

 

Ndër të tjera Vasili shprehet se ambasadorët nuk folën dhe OSBE nuk e dënoi publikisht dhe fort rastin. Në videon e publikuar nga Vasili shihet thirrja e Ramës për policinë gjatë fushatës së zgjedhjeve.

Statusi i plotë: 
Kryeministri zhveshi policine per vota,heshtja e prokurorise faj i rende publik.
Ne fushaten e zgjedhjeve te qershorit kryeministri i kerkoi policise te flake uniformen dhe te bente vota per partine socialiste.
Ambasadoret e huaj qe s’lene gje pa komentuar nuk folen.As OSBE nuk e denoi publikisht dhe fort.
Ne fund te fundit ky hall shume i rende eshte yni se qytetaret mbeten pa shtet dhe police e kriminele u bene njesh me krimin.
Prokuroria hesht edhe sot e kesaj dite,megjithse eshte denoncuar ky kryeminister dhunues i ligjit,nderkohe qe qindra punonjes te thjeshte kane humbur punen dhe ndiqen penalisht vetem per pjesmarrje ne aktivitete elektorale.
Kjo heshtje eshte faj i rende publik.
A ka frike prokuroria nga kryeministri, kur fajin e ka pranua po ai vete publikisht dhe ka bere dhe sikur ka kerkuar falje.
Prokuroria s’ka asnje te drejte te heshte më, ose ka zgjedhur te jete ajo shkelesja e madhe e ligjit.
Per te freskuar memorjen e Prokurorise, po ju demostroj videon se cfare thoshte narkohajduti i votave ne qershor,prokuroria le ta shohe dhe le te veproje,kjo ndan nese eshte e blere nga
kryeministri apo jo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here