Saturday, June 10, 2023
Home Politikë Votim elektronik në 2019? Lu: Nisni punën tani, në verë do jetë...

Votim elektronik në 2019? Lu: Nisni punën tani, në verë do jetë shumë vonë

0
549

 

Nëse shqiptarët vendosin që zgjedhjet e 2019 t’i bëjnë me votim elektronik, atëherë duhet të ndahet që tani buxheti për të filluar punën. Vera tjetër do të jetë shumë vonë.

Është mesazhi i ambasadorit të SHBA-së, Donald Lu në një takim të organizuar me temë “Sfidat e zbatimit të teknologjisë në zgjedhje”

Ambasadori nënvizoi se Opozita dhe mazhoranca duhet të përfshihen në këto diskutime

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here