Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital, i cili denoncon kontrollet e shpeshta dhe gjobat që i vendosen biznesit. Sipas mesazhit të qytetarit i cili drejton një biznes në Shkodër, hetimi tatimor i ka shkuar për kontroll 3 herë brenda 13 ditëve, ndërsa nuk kanë munguar as gjobat.

Statusi i plotë i Sali Berishës: 
Terrori i bandave tatimore mbi bizneset!
Biznesmeni dixhital denoncon:
-Banditizem shteteror ndaj biznesit,
-tre kontrolle ne 13 dite,
-gjoba arbitrare dhe terrori eshte klima e sotme per biznesin ne Shqiperi!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
“Pershendetje Z.Berisha doja te ndaja me ju nje shqetesim shum te madh ne lidhje me biznesin qe kam nje fast food ne shkoder .me erdhen hakut tatim taksa spo na lejn te punojme gjith frig dhe terror ne 13 dit 3 kontrolle me nje muaj 4 kontrolle tek I fundit kontroll me zor e vendosen 50000 te reja gjob .sot eshte bere kerdin nr Shkoder me gjoba qe kan ardh nga Tirana .shpresoj ne zerin tuaj qe ta ngrini me kete problem .sepse eshte bere problem te punosh nr punen tende. te pershendes dhe gjith te mirat”.

LEAVE A REPLY