Meta ndez një qiri, ja mesazhi i tij për festën tradicionale hebraike

0
640

Presidenti Ilir Meta ka qenë sot pjesë e festimeve tradicionale hebraike të Dritave. Në një postim në faqen e tij të ‘Facebook’-ut Meta thekson se kjo festë është shembull frymëzues, ndërsa ka ndezur edhe një qiri.

MESAZHI I METËS
Sot duke festuar në Presidencë Hanukan, Festivalin tradicional hebraik të Dritave, shembulli frymëzues që na mëson të gjithëve se liria dhe e drejta e besimit janë të shenjta e të patjetërsueshme sikurse janë edhe toleranca e harmonia jonë fetare!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here