Vritet në Siri ish-boksieri shqiptar,dyshohet se luftonte perkrah ISIS

0
2403

Një shqiptar nga Maqedonia është vrarë në Siri, ndërsa dyshohet se luftonte përkrah ISIS.

Mësohet se viktima është Adem Kamberi nga Shkupi, i cili ka qenë ish boksier dhe anëtar i Klubit të boksit “Shkupi”.

Lajmin e vrasjes së Kamberit, e ka konfirmuar në rrjetet sociale trajneri i klubit të boksit “Shkupi”, Naser Haruni.

Lista me emrat e 40 shqiptarëve të vrarë në frontet e luftës në Siri dhe Irak:

Muhamet Koprova (22) nga Mitrovica, Atdhe Deva nga Peja, Pajtim Ulluri (22) nga Lipljani, Naman Demolli nga Prishtina, F. S. nga Prishtina, Valon Musliu nga fshati Tushille (Skenderajt) H. Dema nga Kaçaniku, Musë Ahmeti, Hetem Sinan Dema dhe Qani Mujaku nga Kaçaniku. Po ashtu në muajin prill të këtij viti është raportuar se janë vrarë dy shqiptarë nga Feriza. Viktima e fundit në Siri ishte dje e kosovarit (Luksemburgu) Ebu Sofjani, Ebu Samiri nga Mitrovica, Ebu Ubajde, Ebu Jusufi-Zeqir Qorraj, Abdurrahman, Liridon Sadiku, Ebu Sara – Sinan Muji, njofton Express.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here