Berisha zbulon emrin: Ky është shefi i policisë që prishi aksionin për kapjen e Klement Balilit

0
1398

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një statusi në profilin e tij në Facebook nxjerr emrin e një shefi policie në Delvinë, i cili sipas denoncimit të një qytetari dixhital, është personi që ka dekonspiruar e prishur aksionin policor për të kapur të ashtuquajturin “Eskobari i Ballkanit”, Klement Balilin.

Sipas Berishës ai quhet Vangjel Xhavara dhe aktualisht është oficer policie në Fushë-Krujë.

mesazhi
STATUSI I PLOTË
Narkodrejtori qe informoi Balilin!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
“Mirmbrema Doktor pasi lexova ne media informacionin e Shish per oficeret e implikuar per trafik droge dhe denkospirim te operacioneve policore shefi i komisariatit delvine esht Vangjel Xhavara i shkarkuar nga qeveria ton e PD dhe i rikthyer nga Edi shullazi sot ky polic trafikant esht oficer ne fushkruj .un te kam drg sms dhe me shpejt per kete person i cili prishi aksionin kundra Balilit disa her.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here