Aksident i rende ne Itali, perplasen dy makina, vdes 21-vjecari shqiptar

0
1910

Një aksident tragjik i ka marrë jetën një 21-vjeçari shqiptar në Itali. Ngjarja e rënde ka ndodhur në në Sarnico, rreth orës 11:30.

 

 

Mediat italiane raportojnë se në aksident janë përfshirë dy makina, një Citroen C2 ku udhëtonte i riu shqiptar, identiteti i të cilit nuk dihet si dhe një ‘Skoda Yeti’ që udhëtonte një 89-vjeçare me burrin 90-vjeçar dhe djalin e tyre, një 63-vjeçar.

‘Corriere.it’ raporton se i moshuarit ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Në vendin e ngjarjes mbërritën forca të shumta policore, skuadrat e zjarrfikëses, ndërkohë që për disa orë rruga u bllokua. Aktualisht policia po heton rreth shkaqeve të aksidentit të rëndë.

LEAVE A REPLY