Theu postobllokut dhe ndjekje si nëpër filma me policinë italiane, deri sa makina e tij shpërtheu në flakë. I hidhur ishte fati i një 26-vjeçari shqiptar, i cili drejtonte mjetin në gjendje të dehur, ndërsa më pas përfundoi në pranga.

 

 

Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, rezident në Bergamasko, u kap nga policia në Bergamo. Ndërkohë, përveç faktit që ishte i dehur, shqiptari nuk kishte as leje drejtimi për mjetin.

Gjithcka nisi kur shqiptari nuk iu bind urdhrit per ndalim para pikës së kontrollit, ndërsa shtypi fort pedanën e gazit dhe tentoi të arratisej. njeriu goditi këmbën e tij mbi përshpejtuesin dhe u përpoq të arratisej.

Me shpejtësi të çmendur, ai përplasi patrullën e policisë, dhe për pasojë dy efektivë u plagosën, ndërkohë që mjeti i tij nis të marrë flakë.

Pasi iu nënshtrua testit, rezultoi se të riu kishte tri herë më të lartë se norma e lejuar nivelin e alkoolit në gjak tri. Ndërkohë, shqiptari tashme ndodhet pas hekurave në pritje të masës së sigurisë.

LEAVE A REPLY