Për kreun e grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, kryeministri Edi Rama e urren integrimin evropian të Shqipërisë.

Në një reagim në Facebook, Vasili ka publikuar një video të kryeministrit gjatë fjalës së tij në Bruksel pak kohë më parë, çka sipas të cilit, ai është kundër procesit integrues të vendit tonë.

VasiliKryeministri e urren integrimin europian te Shqiperise.

Nje pjese e medias dhe analisteve te kapur nga droga e kryeministrit nuk e pasqyrojne dhe komentojne deshmine e ketij hapi te tmerrshem te kryeministrit ne Bruksel kundra te ardhmes europiane te vendit.

Ai do qe ta gremise Shqiperine ne Lindje drejt realitetesh, qe ajo nuk i ka dashur kurre.

Po jua ve ne dispozicion ta degjoni vete me ze dhe me figure kete kryeminister te paskrupullt, qe flet, qan e qurrepset se gjoja e dashka shume integrimin.

Pas kesaj deshmije cdo shqiptar duhet ta perbuze kete kryeminister mashtrues dhe hipokrit, qe per ca miliona te pista e te nxira, qe dalin nga kanale te felliqura,e shet Shqiperine pa u menduar dy here.

LEAVE A REPLY