Thursday, October 18, 2018

Shperthim në lagjen Rus të Shkodrës, raportohen tre të lënduar

3008
0

Nga hetimet e para flitet se një sasi eksplozivi ka shpërthyer në një prej godinave dykatëshe që ndhohet në kryqëzimin e kësaj zone

Flitet për tre të lënduar njeri prej tyre shtetasi me inicialet L.K ne gjendje te rende shendetesore dhe te tjeret me demtime me te lehta.

Tre të lënduarit janë punonjës në këtë objekt

Në këtë godinë ndodhet dhe zyra e shoqatës serbo- malaze.

Pritet që kamerat e sigurisë të dy objekteve të hedhin dritë më shumë mbi ngjarjen e rëndë.

Rrezja e shpërthimit ka qenë e madhe sa ka dëmtuar jo vetëm dyqanet e godinës por dhe një godinë tjetër që ndodhet disa metra larg. Gjithashtu është dëmtuar dhe një makinë që ndodhej parkuar aty.

Forca të shumte policie dhe drejtues të lartë të policisë së Shkodrës ndodhen në vendngjarje.

LEAVE A REPLY