Braçe i përgjigjet Lulzim Bashës: Gënjen, ndërsa zhgrryhet si derr por në para

0
1169
Kryetari i Komisionit Parlamentar te Ekonomise, Erion Brace, duke folur gjate nje mbledhje te ketij komisoini, ku Elivar Golemi, ne cilesine e Inspektorit te Pergjithshëm ne Banken e Shqiperise, ka refuzuar te marre pjese ne seance degjimore ne lidhje me skandalin e vjedhjes se 713 milione lekeve nga Thesari i Shtetit./r/n/r/nErion Brace, speaking during a Parliamentary economy and finance committe.

Deputeti i PS, Erjon Braçe ka reaguar pas deklaratave të kryetarit të PD, Lulzim Basha sot në Vorë, i cili tha se “200 milionë është fatura që shqiptarët paguajnë vit për vit për 5 koncensionarë, për 5 derra të krimit dhe korrupsionit që ndajnë paratë me Edi Ramën”

Në një postim në facebook, deputeti socialist tha se “Basha gënjen, ndërsa zhgrryhet si derr por në para”.

Reagimi i Erjon Braçes

HAPE ATE DERR LULZIM,
QINDARKAT E TUA ATY JANE BERE 10 MILION EURO!
(dhe dy genjshtra qe i japin kuptim shprehjes “zhgryhet ne genjshtra si derr”)

Lulzim Basha po zhgryhet si derr por ne para.

Lulzim Basha po zhgryhet si derr por
ne llucen e propagandes, populizmit.

Nuk di nese kete takimin ne Vore e ka bere sot,
e shoh cdo dite me te njejten kanatjere dhe,
me te njejten kemishe mbi te.

Por genjeshtra eshte e re.

Lexojeni pak keto fjali:
200 milionë është borxhi total i shqiptarëve ndaj KESH-it.
200 milionë është fatura që shqiptaret paguajnë vit për vit për 5 koncensionare, për 5 derra të krimit dhe korrupsionit që ndajnë paratë me Edi Ramën.

I degjova sot nga Lulzim Basha.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here