Zamir Leka eshte emeruar drejtori i ri i Hipotekave ne Shkoder qe duket se ka fituar edhe konkursin e realizuar nga ministria e linjes. Sapo eshte publikuar emri i tij, ne rrjetet sociale kane shperthyer pakenaqesite, madje duke zbuluar edhe profesionin e tij te meparshem. Te pakenaqur jane shume, edhe vete anetaret e drejtuesit e Partise Socialiste. Nje prej tyre eshte edhe Arbis Vjerdha i cili shkruan se nuk eshte turp te punosh por nga kamarier te behesh drejtor eshte e cuditshme. Ai shkruan:

“Me punu nuk asht turp as ulje por katapultimi nga kamarier ne drejtor eshte totalisht abuzues dhe shum fjale tjera pervec se abuzues.Urime drejtorave padiskutim se suksesi tyre eshte e mira popullit por sukses nuk po shohim askund por vetem regres.Thjesht “Nuk eshte e drejte”

” Nuk çalon puna te kamarirlleku as te puna por te menyrs vendosjes.Nqs ka nje menyre te rregullt ne baze te nje vleresimi me pike po ta supergarantoj qe ne nje liste konkurentesh prej 100 vetash ky personi do ishte i njeqinti pasi shkodra ka potenciale te fuqishme njerzore per te drejtuar nje drejtori te tille.Jemi veni paradokseve dhe qyteti jone eshte vendi i skandaleve intrigave dhe pushtlleqeve.Jam plotesisht dakord me zgjedhjen e drejtorave dhe ti gjejne edhe me te lodhur sepse nje dite do ta kuptoje ky popull qe duhet revolucion i armatosur.Deri atehere suksese gjitheve ne punen e tyre”

 

LEAVE A REPLY