Basha vë alarmin: 1747 biznese mbyllën qepenat në janar. Zgjidhni vetë kujt i besoni

0
558

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar sot se një numër i madh biznesesh, 1747 janë mbyllur në muajin janar. Duke iu referuar të dhënave zyrtare, Basha thotë se kjo shifër tregon një përkeqësim me 35% për janarin.

“1747 biznese mbyllën qepenat për të mos i hapur më. Kjo shifër zyrtare, është vetëm për janarin që sapo kaloi, një përkeqësim prej 35 përqind krahasuar me një vit më parë.
1747 biznese që nuk munden më.
Zgjidhni vetë kujt i besoni, dokrrave që predikon Edi Rama për rritje dhe mirëqenie, apo vendimit të dhimbshëm që kanë marrë në janar 1747 biznese për të mos ushtruar aktivitetin, për shkak të taksave të larta, agresionit qeveritar, rënies së konsumit dhe mungesës së perspektivës.
1747 biznese vetëm në janar, që nuk munden më, janë ekonomia reale, janë dëshmia kritike per krizën e rëndë. Janë klithma urgjente për ndryshim të thellë politik dhe ekonomik”, shkruan Basha.

Basha fb

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here