Pas shiut, bore edhe ne zonat e uleta, ja çfare parashikojne sinoptikanet…

0
1708

 

Mbremjen e sotme priten reshje bore deri në 600 m, por edhe më poshtë këtij niveli. Ndërsa nesër parashikohet të ketë më pak reshje shiu në zonat e ulëta.

Sipas Meteoalbit, e gjithë dita e sotme dot ë jetë me reshje shiu, ndërsa e diela mbetet me vranësira, por reshjet do të jenë kryesisht në jug dhe në zonat lindore.

Temperaturat do të ulen me 2- 3°C mesditën e sotme, ndërsa e diela sjell një tjetër rënie me 2°C në të dy ekstremumet termike të ditës, duke luhatur vlerat e tyre nga -3°C në 12 – 13°C.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here