Te henen, FRPD Shkoder ne proteste, Arvit Bushati “I ftuari i dites” ne Tv1 Channel

0
841

 

Falja e 12 miljeve detare per shtetin Grek, qe per partine demokratike tashme eshte pjese e marreveshjes mes qeverise  shqiptare dhe Greqise ka ngjallur reagime te shumta ne vendin tone. Qyteti i Shkodres i bashkohet kesaj proteste ku forumi rinor i partise demokratike ben thirrje per pjesmarrje pasi toka nuk eshte vetem e demokrateve tha kryetari i frpd dega Shkoder, Arvit Bushati.

Bushati ishte pjese e “te ftuarit te dites” ne Tv1 Channel, ku gjate bashkebisedimit me gazetaren Eliona Shkreli, tha se protesta do te behet perpara prefectures, te vetmit institucion qe perfaqeson nivelin qendror ne Shkoder

Bushati tha se te rinjte jane shpresa e ketij vendi, dhe trashigimtar i kesaj toke, prandaj kane 100 arye per te qene pjese e protestes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here