Albana Vokshi shpërthen keq ndaj ministres Nikolla: Ndjesë hipokrite, nëse është e paafte të…

0
680

 

Administrata e Universitetit të Tiranës, prej Janarit është pa rroga.

Edhe pse sot është data 10 shkurt, ende nuk kanë dalë rrogat e muajit janar të cilat duhet të kishin dalë me kohë.

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla nëpërmjet një deklarate, kërkoi ndjesë ditën e sotme, duke premtuar që ditën e hënë do paguhen të gjithë pedagogët.

Deputetja e PD, Albana Vokshi, e quajti deklaratën e ministres Nikolla si një ndjesë hipokrite dhe se nëse është e paaftë të japë dorëheqjen menjëherë.

Sipas deputetes, e gjitha kjo bëhet për të nënshtruar pedagogët dhe elitën e vendit.

“Po shkatërron arsimin e lartë, dhe qëllimshëm nuk janë miratuar 20 akte nënligjore”- u shpreh Vokshi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here