Thursday, March 30, 2023
Home Aktualitet Lumi Drin, Buna dhe Liqeni i Shkodrës prurje me sasi të larta,...

Lumi Drin, Buna dhe Liqeni i Shkodrës prurje me sasi të larta, parashikimi i motit për sot dhe nesër

0
1173

Sa i përket parashikimit të motit,

Sot pasdite (e diel, dt.11) dhe nesër (e hënë, dt.12) priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare.

Në lindje, në zonat malore priten reshje dëbore në 500m mbi nivelin e detit (në zona të kufizuara edhe më poshtë se ky nivel).

Temperaturat

Nesër (e hënë, dt.12) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 5 / 12

në vendet e ulëta: 5 / 12

në vendet malore: -2 / 6 °C.

Era

Sot (e diel, dt.11) dhe nesër (e hënë, dt.12) pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në bregdet dhe veri-lindje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here