Bisedimet me Greqinë, komisioneri Avramopulos takim me Xhafajn, kush janë 2 marrëveshjet që do firmosen…

0
601

 

Ditën e sotme Komisioneri grek  Avramopulous ka vizituar Shqipërinë. Mësohet se komisioneri do të zhvillojë një takim me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Sakaq, pas takimit ata do të firmosin dy marrëveshjeve mes policisë dhe FRONTEX.

Ndërsa në orën 10:30 te Xhafaj Avramopulous  do të japin një deklaratë për mediat.

Ndërkohë, Komisioneri Avramopulous do te takohet nesër gjithashtu me Kryeministrin Rama dhe Ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushatin.

27990315_10212070242693381_280947502_o.jpg

 

28034026_10212070242493376_2047568835_o.jpg

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here