Nesër gjyqi me dy prokuroreve Gashi-Marku

0
566

Prokurorja Rovena Gashi ngrriti një padi ndaj Kryeprokurorses së Përgjithshme të Përkohshme Arta Marku, për shkak të shkarkimit të saj si drejtore e dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme.

Seanca gjyqësore për këtë çështje do të zhvillohet nesër në orën 14:30 pranë Gjykatës Administrative në Tiranë dhe Gashi nëpërmjet avokatit të saj kishte kërkuar praninë e Kryeprokurores.

Por Arta Marku nuk do të paraqitet nesër në gjykatë.

Në fakt, burime për ReportTv, bënë të ditur se Marku do të jetë në analizën e Prokurorisë në Pogradec dhe Korçë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here