Përkeqsohet situata në veri, borë deri në 70 cm, bllokohen disa fshatra…

0
656

 

Për shkak të reshjeve të borës situata në Qarkun e Dibrës vijon të mbetet problematike. Trashësia e borës ka shkuar deri në 70 cm dhe si pasojë janë bllokuar disa fshatra.

Raportohet se të bllokuar janë zona e Lurës, Kalaja e Dodës, Trebishti dhe Ostreni.

Po ashtu situata paraqitet problematike edhe në Kukës. Trashësia e dëborës në këtë qark është 20 cm, por për shkak të erërave të forta kanë mbetur pa energji elektrike disa fshatra.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here