Sunday, March 26, 2023
Home Kronika Policia kontrolle në banesën e vjehrrit të Klement Balilit

Policia kontrolle në banesën e vjehrrit të Klement Balilit

0
700

Policia ka ushtruar kontrolle në banesën e Avni Veizit, vjehrri i Klement Balilit, i shpallur në kërkim nga policia për llogari të drejtësisë greke.

Banesa ndodhet në fshatin Stjar të Delvinës, ndërsa familjarët pretendojnë se kontrolli është bërë pa praninë e tyre.

Kontrolle janë zhvilluar gjithashtu edhe në bizneset e shumta të familjes.

Kontrollet kanë ardhur pasi dyshohet se fshihej Klement Balili, i zhdukur prej disa muajsh që kurse u shpall në kërkim nga policia me kërkesë të organeve greke të drejtësisë.

Balili është konsideruar si “Eskobar” i Ballkanit nën akuzën e furnizimit me kokainë dhe hashash të tregut evropian.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here