Transportonin drogë nga Roma në Londër, si u zbuluan dy shqiptarët

0
739

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë Italiane, pasi u kapën me një sasi drogë, që si destinacion kishte Anglinë. Mediat italiane raportojnë se shqiptarët me inicialet K.N., dhe K.G., 29 e 37 vjeç, akuzohen për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike.

“Roma today” shkruan se trafikantët u kapën në Romë. Mediat italiane raportojnë se trafikantët kishin gjetur një mënyrë të veçantë për t’i shpëtuar kontrollit policor, pasi pakot do t’i transportonin me anë të shërbimit të një agjencie private postare.
Spedizione marijuana Londra 1-2
Pas hetimeve të policisë në agjencinë postare u gjetën 5 pako, brenda të cilave kishte drogë. Ndërkohë që përmes kamerave të sigurisë u arritën që të identifikoheshin edhe shqiptarët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here