Duma: Biznesi i vogël dhe i mesëm, pa taksa! Sekretarja e PD, Grida Duma, ne “Forum” te Tv1 – Channel

0
1500

Partia Demokratike ka qene dhe eshte qe Bashkimi Europian ta pershpejtoje hapjen e negociatave dhe Shqiperia te ece e sigurt ne rrugen e anetaresimit ne BE, por Qeveria Shqiptare eshte larg plotësimit te standarteve qe kërkohen. Kjo u theksua nga deputetja e Partise Demokratike dhe njeheresh se sekretare e kësaj partie per marredheniet me publikun, Grida Duma, ne “Forum” te Tv1 – Channel. Ajo tha se shpresojme qe negociatat te hapen ne qershor, por nuk duhet harruar se Qeveria Rama e ka kthyer kete vend ne linje trafiku te kokaines:

Duma theksoi se Partia Demokratike po i paraprine ardhjes se saj ne pushtet me ndertimin e nje programi qeverises qe ka ne themel ngritjen e ekonomike te familjeve shqiptare:

Grida Duma kujtoi se sot opozitarizmi ka nje çmim te rende me menyren se si sillet e vepron Qeveria, por Partia Demokratike eshte e vendosur te ece përpara per ti nxjerre shqiptaret pa humbur kohe nga kthetrat  e varferise dhe te korrupsionit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here