Filmat romantikë që duhet t’i shihni këtë Shën Valentin

0
739

Këtë Shën Valentin, pavarësisht në qoftë se do ta kaloni me të dashurin, miken e zemrës apo vetëm, duhet të shihni të paktën një nga këta filma romantikë.

1

Valentine’s Day 
Filmi u publikua në 2010. Në një seri historish që lidhen me njëra – tjetrën, na tregohet jeta e banorëve të Los Angeles (të portretizuar nga Jessica Alba, Jessica Biel, Bradley Cooper) e mënyra se si ata përjetojnë dashurinë gjatë një dite të vetme.

2

Amélie 
Ky film francez u publikua në 2001. Kjo komedi romantike është xhiruar në 80 vende pariziene. Regjisori Jean-Pierre Jeunet u mundua të kapte sharmin dhe misterin e Parisit të ditëve moderne.

 

3

P.S. I love you
Bazohet në librin me të njëjtin titull nga Cecelia Ahern. Holly humbet dashurinë e jetës së saj kur i shoqi vdes nga një sëmundje. Ai, duke e ditur sa të vështirë do ta ketë Holly, planifikon gjithçka paraprakisht e ajo fillon të marrë letrat e tij në ditëlindjen e saj të 30-të.

4

Love, Rosie
Komedia romantike u publikua në 2014. Rosie dhe Alex janë miq të ngushtë derisa familja e Alex zhvendoset në Amerikë. Ata mundohen që të mbajnë gjallë miqësinë e tyre pavarësisht viteve e largësisë.

5

About Time
Kjo dramë u publikua në 2013. Në moshën 21 vjeçare, Tim zbulon që ai mund të udhëtojë në kohë e të ndryshojë gjërat që kanë ndodhur në jetën e tij. Vendimi i tij për të përmirësuar botën e gjetja e një të dashure e bëjnë të kuptojë që gjërat nuk 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here